Slide
Anasayfa » Markalar » FLURO

FLURO

Fluro – Gelenklager GmbH, 1973 senesinde Almanya’da kurulan ve 1976 senesinde mafsallar ve küresel rulmanlar üretmeye başlayan bir endüstriyel parçalar üreticisidir. 40 Yılı aşkın süredir istikrarlı bir şekilde üretim faaliyetlerini sürdüren bu firma, şuanda ailenin üçüncü nesli tarafından yönetilmeye devam etmektedir.

Akar Rulman’ın butik tedarikçi anlayışını adeta doğrulayan bir çözüm ortağımız Almanya merkezli Fluro – Gelenklager GmbH’dır. Mafsallar ve rot çeşitleri konusunda niş çözümler sağlayan Fluro, Türkiye’de kendine birçok firma ve uygulamada yer edinmeyi başarmıştır. Optimal tedarik süreleri ve kaliteden ödün vermeden uygun fiyat koşulları sunan bu marka, pazarımız için oldukça etkili bir alternatif oluşturmaktadır.

Fluro’nun uzmanı olduğu ürünlerin başında Mafsallar yer alır. Bu mafsallar, birçok farklı seçenek ile OEM uygulamalara çözümler sunmaktadır. DIN ISO 12240-4 Standartlarına uygun olan bu mafsallar, dişi ve erkek tip olarak mevcuttur. Ayrıca 440 paslanmaz Çelik ve 52100 standart krom rulman çeliği olarak tedarik edilebilmektedir. Butik üreticilerin avantajlarından biri de, istenilen uygulamada önceden know-how sahibi olmalarıdır. Örneğin bakım mümkün atı olmayan uygulamalar için maintenance-free yani bakım gerektirmeyen mafsallar da, FLURO ürün gamında yerini alır. Aynı şekilde motor sporları gibi hassas uygulamalardan, demir çelik gibi haşin (heavy-duty) uygulamalara kadar gereksinimleri karşılamak üzere sayısız çeşit ve özellik Fluro – Akar Rulman iş birliğiyle ülkemizdeki son kullanıcılar ile buluşmaktadır.

Akar Rulman’ın çözüm ortağı Fluro’nun kendilerini kanıtlamış olduğu bir diğer ürün çeşidi ise, mafsallarla bir arada da kullanımı tercih edilen Küresel (Plain) Rulmanlardır. Bu rulmanlar da tıpkı mafsalları gibi çok yüksek kalite standartlarına tabi tutulmaktadır. Yüksek devir çevirme kabiliyeti, yüksek dayanım ve uzun kullanım ömrü, Fluro Küresel Rulmanlarının karakteristik özelliklerinin başında gelmektedir.

Tıpkı Akar Rulman gibi, Fluro firması da kendi hammadde tedarikçilerinin kalitesinden emin olmak konusunda titizliğe sahiptir. Kullanılan hammaddelerin, müşteri beklentilerimizi karşılaması bakımından, bu tedarikçileri çok yüksek kalite kontrol standartları ve ölçümlerine tabii tutmaktadır. Bu yüksek materyal kalitesi, üretim ve tasarım uzmanlıkları ile sentezlendiğinde ortaya müşterilerimize güvenle sunabildiğimiz, geniş ve kapsamlı bir ürün gamı ortaya çıkarmaktadır.

Sorularınız için HEMEN İletişime geçin.

(0216) 527 44 34

Kataloglar

Ürünlerimizin, markalarımızın ve rulman çözümlerimizin detaylı kataloglarına katalog sayfamızdan erişebilirsiniz.