Slide
Anasayfa » Markalar » THK

THK

THK , Akar Rulman olarak maksimum müşteri memnuniyeti sağlayabilme hedefimize giden yolda bize değer katan , kılavuzluk yapan en değerli marka ve iş ortaklıklarımızdan olup, Akar  Rulman ve THK işbirliğinin , sizlerin ihtiyaç ve başarılarınızda da mutlaka bir yer alabileceğimiz inancımızı paylaşmak istiyoruz. 

Günümüz rekabet koşullarında standart, hızlı , güvenli, verimli üretim koşullarının sağlanmasında , otomasyon şüphesiz en önemli yere sahiptir.THK , dünyada lineer araba ve lineer ray  teknolojisini icat edip, üretimine başlayarak   dünya otomasyona geçiş serüveninde , Japonya’da kurulduğu 1971 yılından günümüze  rakipsiz başrol oyuncusu olmuştur. Ülkemizde ise Akar Rulman , THK ‘nın 2006 yılından beri distribütörlüğünü yürüten resmî ilk iş ortaklığını gurur ve başarı hikayeleri ile sürdürmektedir.

Akar Rulman THK işbirliği , doğrusal hareketin omurgası sayılabilecek lineer araba ve lineer ray sistemlerininin dar-geniş , minyatür-standart , bilyeli-masuralı , paslanmaz-kaplamalı bir çok opsiyonel sunumunun yanısıra  taşlanmış (C3-C5 sınıfı) , ovalanmış (C7-C10 sınıfı) ve de THK’nın özel üretimi olan hassas ovalanmış (CP5R) sınıfı vidalı milleri de gerek standart çap ve hatveler ile gerekse müşteriye özel tasarım ve ölçülerde  geniş bir yelpazede sunabilme yeteneğini doğurmuştur. Bu iki ana ürün dışında ise çapraz masuralı lineer kızak sistemleri, çapraz masuralı döner tabla rulmanları, bilyeli burçlar , kam makaraları , sismik izolasyon sistemleri , bağlantı kol ve mafsalları , ülkemizde manda gözü olarak da tabir edilen küresel rulmanlar ve iğneli rulmanlardan oluşan 20.000 üzeri farklı ürün de  Akar Rulman , THK işbirliği ile ülkemiz üretim sanayi sektörlerinin hizmetine sunulmaktadır.

İnsan hayatının kolaylaştırılmasının yanısıra , korunmasına da ciddi önem veren THK , geliştirdiği sismik izolasyon sistemleri ile konut, endüstriyel tesis ,kamu binaları gibi tüm yapıların yıkıcı deprem etkilerinden korunmasını sağlayabilmektedir.Lineer araba ve lineer ray teknolojilerini merkezinde barındıran CLB ( Linear Re-Circulating Guide) ve de RDT ( Viscous Damping Sytems) sistemleri , deprem anında gelen şok yükleri absorve edip , doğrusal hareket sağlayarak , binaların ayakta kalmasını sağlamaktadır.

Deprem kuşağındaki fay hatlarının üzerinde kurulu ülkemizin bu kaçınılmaz doğal afetten korunması için müthiş bir seçenek olan bu ürünleri , THK ve Akar Rulman olarak ayrıntılı sunum ve referansla ile paylaşmamız için , küçük bir iletişim notunuz yeterli olacaktır.

Sanata saygı ve hizmet etmek de Akar Rulman ve THK’nın evrensel ve ortak bir ilkesidir. Asırlarca korunarak günümüze gelmiş ve de geçmişimize ışık tutan heykel , lahit ,el sanat ürünleri ve benzeri sanat eserlerini , ziyarete sunuldukları müze vb. kültürel alanlarda depremin yol açtığı sarsıntı dalgalarından rahatlıkla koruyabileceğinizi biliyormuydunuz? Evet ! İstem dışı ve şok sarsıntılardan dolayı devrilme riski taşıyan tüm eşsiz objeleri , bir Japon teknoloji harikası olan TSD Sismik İzolasyon Tablası ile koruyabilir , bu ürünleri THK ve Akar Rulman işbirliği ile kolaylıkla tedarik edebilirsiniz.

Günümüzde  verilerimizin  saklanması , korunması  ve düzenlenmesi için yaygın olarak kullanılan tüm sunucular da ( server)  ciddi anlamda fiziki korumaya ihtiyaç duymaktadırlar. Büyük miktarda güç gerektiren birçok  bilgisayardan oluşabilen sunucu merkezleri, ciddi maliyetlere sahiptir. Bu sistemlerin maruz kalabildikleri siber atak risklerinin yanı sıra  depremlerin şiddetine göre devrilme riskleri vardır. Akar Rulman , THK ’nın üretmekte olduğu TGS Sismik İzolasyon Modülü  ile bu risklerinizi ortadan kaldırma yeteneklerini sizlerle paylaşmak arzusundadır.

THK – Akar Rulman işbirliğinin ülkemizde katkı sağladığı bir diğer alan ise sağlık teknoloji ve üretimidir. Ülkemizde ve dünyada global ölçekli öncü üretici firmalar (OEM)  hasta yatakları , MR ve benzeri görüntüleme sistemleri , özellikle pandemi sürecinde önemi daha da  artan suni solunum cihazları ( Ventilator) gibi insana dokunan birçok kritik ekipman tasarım ve imalatında THK marka ürünleri tercih etmektedirler.

THK , dünya otomotiv sektöründe  yüksek kalite ,performans ve yüksek adetlerde üretim kapasitesi ile , çift rotilli bağlantı ekipmanları , direksiyon bağlantıları ,denge çubukları salıncaklı süspansiyon elemanları ve mafsallar alanında kullanım ve bilinilirliği en yüksek markalar arasındadır. Akar Rulman , THK’nın uzmanlaştığı bu ürün gamını da ülkemizdeki kullanıcıları ile buluşturmaya devam etmektedir.

Fonksiyonelliği  ve yarattığı katma değer ile , tüm dünya ülkelerinde ve de ülkemizde geliştirilen ve de üretilen çok eksenli yatay ve dikey işleme merkezleri de Akar Rulman , THK işbirliğinin ana kollarındandır. THK dünya çapında “İyi Bilinilirlik -Güvenilirlik”  ve de “Bulunabilirlik” ilkelerinden taviz vermeden 36 ayrı küresel lokasyonda yürüttüğü üretim faaliyetlerinin yanı sıra kendi şubeleri ve de global distribütörleri kanalı ile , gerek OEM (Üretim) gerekse MRO ( Bakım) bazlı tüm talepleri , lokasyon farkı olmaksızın tedarik edebilme imkanlarını oluşturmuştur. Akar Rulman ‘da THK’nın bu politikası çerçevesinde ülkemizde gereksinim duyulan tüm THK marka ürünler için optimum stok tutma faaliyetlerini büyük bir özen ve takip ile devam ettirmektedir.

Kafes bilyeli lineer araba ve lineer ray sistemleri de  ( Cage Ball LM Guides) dünya da ilk kez THK tarafından geliştirilmiştir. Bu teknoloji ile standart lineer arabalardaki , metal&metal teması engellenmiş, çok daha sessiz , daha rijit , daha az yağlama gereksinimi olacak şekilde , daha uzun ömürlü çalışma ( longer life time) sağlanmıştır. Ayrıca kafes bilyeli bu lineer arabalarda hareketi sağlayan  bilye veya masuraların içindeki kafes (cage) ile tutulumları sayesinde daha verimli ve kolay bakım ,montaj ve demontaj imkanları biraraya getirilmiştir. 

Akar Rulman , THK’nın lineer teknolojiler için ürettiği toz, talaş gibi olumsuz etkenlere karşı maksimum izolasyonu sağlayabilen ekstra keçe , ekstra metal sıyırıcı , ekstra körük sistemleri  ve de ulaşımı zor noktalarda kullanılan sistemler için geliştirdiği otomatik yağlama kitlerini, eşsiz kaplama seçeneklerini ve paslanmaz ürün opsiyonlarını proje bazlı ve opsiyonel olarak sunmaktadır.

Sorularınız için HEMEN İletişime geçin.

(0216) 527 44 34

Kataloglar

Ürünlerimizin, markalarımızın ve rulman çözümlerimizin detaylı kataloglarına katalog sayfamızdan erişebilirsiniz.