Slide
Anasayfa » Markalar » GMN

GMN

Maksimum hassasiyette, 90 yılı aşan tecrübe! GMN markası, Almanya’nın Nuremberg kentinde yer alan, şu anda dördüncü nesil tarafından sürdürülen bir aile şirketidir. Bu marka, özellikle yüksek hassasiyet beklentisi olan bilyeli rulman çeşitleri, spindle, tek yönlü kavramalar ve keçeler gibi birçok ürün grubunda uzmanlaşmıştır.

Akar Rulman ve GMN ortaklığı, Türkiye’deki birçok son kullanıcı için özgün çözümlerin yaratılmasına imkân sağlamıştır. Özellikle havacılık, savunma sanayi ve bunun gibi yüksek hassasiyet aranan uygulamalarda, Akar Rulman ve GSM’nin ortak tecrübesi ve uzmanlığı sayesinde en verimli ürünler düzenli bir şekilde tedarik edilmektedir.

Akar Rulman’ın GMN üzerinden ithal etmekte olduğu ürünlerin belki de en büyük role sahip olanı; Açısal Temaslı Rulmanlardır. Bu rulmanlar (spindle) GMN’de 2010 yılında tasarım ve teknik özellikler olarak güncellenip, standart düzeyin çok üstünde özelliklere ulaşmıştır. Bu güncelleme ile Açısal Temas Rulmanlarının iç bilezik geometrisi optimize edilip, daha yüksek devir çevirme kabiliyetini elde etmişlerdir. 

GMN markasının geniş ürün yelpazesi, birçok standart ölçü çözümü içinde barındırır. Buna ilave olarak, müşteri isteklerine göre özel tasarım ve üretim kabiliyeti ile tamamen özgün çözümleri de, Akar Rulman güvencesi ile Türkiye’deki son kullanıcılara sunmaktadır. Bu yüksek performanslı rulmanlar; istikrar, tasarımda kolaylık, yüksek sürat ve uzun kullanım ömrü gibi avantajları garantiler. 

Akar Rulman olarak tedarikini sağladığımız GMN marka açısal temas ve sabit bilyeli rulmanlar, özellikli tasarım ve en üst düzey malzemelerin sentezinden meydana gelir. Bu rulmanların iç ve dış bilezikleri üst düzey kalite rulman çeliği (Chrome-100 CR 6) dan üretilmektedir. Düzenli kullanımda 150°C ‘ye kadar faaliyetini sürdüren bu rulmanlar, kısa ömürlü aplikasyonlarda ise 180°C ‘ye kadar güvenli bir şekilde kullanılabilir. Sertlik bakımından ise 60-64 HRC değerlerine sahiplerdir. 

Akar Rulman’ın GMN ile çözüm ürettiği en güncel alanlardan biri ise endüstriyel tek yönlü kavramalardır (Sprag – One Way Clutches). GMN’nin, neredeyse 100 yıllık makine parçası üretimi tecrübesi, markayı yeni bir ürün grubu geliştirmeye ve bu grupta da uzmanlaşmaya itmiştir. GMN, bu sayede verimli ve uzun kullanım ömürlü tek yönlü kavramalarda yeni bir çığır açmayı başarmıştır. 

Akar Rulman’ın tedarik anlayışı ile GMN’nin üretim felsefesi oldukça benzerlerdir. Maksimum hassasiyet, maksimum istikrar, maksimum memnuniyet. Bu sayede, özellikle son yıllarda, ülkemizin saygıdeğer kuruluşları ile büyük başarılara ortak imzamızı atmayı başardık.

Sorularınız için HEMEN İletişime geçin.

(0216) 527 44 34

Kataloglar

Ürünlerimizin, markalarımızın ve rulman çözümlerimizin detaylı kataloglarına katalog sayfamızdan erişebilirsiniz.