Slide
Anasayfa » Markalar » NB-NIPPON BEARING

NB (Nippon Bearing)

NB (Nippon Bearing), temeli 1939’da atılsa da, bugün bildiğimiz ismine ve haline 1963’te kavuşmuştur. Japon menşeili bu firma, Lineer Sistemler konusundaki uzmanlıkları ile kendisini Dünya’nın sayılı markası arasına konumlandırmayı başarmıştır. Uluslararası boyutta birçok tasarım ve kalite ödülü alan NB’nin Lineer Sistem ürünleri; 2016 yılından beri Akar Rulman güvencesiyle, Türkiye’deki kıymetli kullanıcılarının uygulamalarında yerlerini alıyor. Ar-Ge, üretim ve satış alanlarını yakın zamanda tek bir çatı altında toplayan NB; müşterilerine daha verimli ve daha seri hizmet sağlamaktadır. 

Akar Rulman olarak tedarikini üstlendiğimiz Lineer Sistem ürünleri, kayma ve dönme hareketleri ile lineer harekete imkan sağlar. Tasarımları genelde sade olan bu ürünler, esasen her endüstriyel sektör ve uygulamanın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Akar Rulman’ın tedarik ortağı NB’nin lineer ürünleri, bilyelerin veya masuraların rotatif hareketinden yararlanır. Geleneksel rulman türlerine kıyasla bu sistemlerde dinamik sürtünme, çok daha düşük değerlere sahiptir. NB nispeten büyük masuralar veya bilyeler kullanarak yüksek yük taşıma kapasitesi ve uzun kullanım ömrünü garantiler.

NB Lineer Ray & Arabalar; yüksek hassasiyet ve yüksek rijitliğe sahip lineer ürünlerdir. Yüksek yüklerin var olduğu uygulamalarda bile; düşük sürtünme, sıfır kayma/yapışma ve pürüzsüz hareket dengesi başta gelmek üzere sayısız avantaj sağlarlar. Bu yüksek fonksiyonelliği uzun kullanım süreleri boyunca sağlayabildikleri için, geniş bir talep yelpazesine çözümler üretir. Bu talepler genel endüstriyel makinalardan, en yüksek hassasiyet gerektiren makine uygulamalarına kadar her şeyi kapsamaktadır.

Akar Rulman’ın tedarik etmekte olduğu bir düğer ürün grubu olan NB Oluklu Miller ise, bilye vida kullanımıyla devamlı bir şekilde lineer hareketi sağlarlar. Bu ürün de robotikten, ulaşım sektörlerine kadar devamlı olarak karşımıza çıkar. Bu oluklu millerin, hem rotatif hem de lineer hareketi eşzamanlı ve kompakt bir şekilde gerçekleştirebilmesi, kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunmaktadır.

2016 yılında NB markasının, Türkiye pazarı için biçilmiş kaftan olduğunu tespit edip harekete geçen Akar Rulman; bugün müşterilerine hem NB hem de diğer markaları ile eşsiz çözümler sunmaktadır. Birkaç sene önce henüz çok keşfedilmemiş olan bu marka bugün, Türkiye’nin en kıymetli uygulamalarında ve projelerinde yerini almış bulunuyor. Akar Rulman olarak, kıymetli çözüm ortağımız NB ile imza atacağımız yeni başarıları sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sorularınız için HEMEN İletişime geçin.

(0216) 527 44 34

Kataloglar

Ürünlerimizin, markalarımızın ve rulman çözümlerimizin detaylı kataloglarına katalog sayfamızdan erişebilirsiniz.