Slide
Anasayfa » Markalar » EZO

EZO

Japonya ve Birleşik Eyaletler ’de iki ayaklı olarak var olan EZO markamız, bizlere ve kıymetli müşterilerimize ciddi avantajlar sağlamaktadır. EZO, 1969 yılından bu yana sektörün önde gelen kuruluşlarından Sapporo Precision INC.’in; inç ve metrik seriler olmak üzere Minyatür Rulmanları kapsayan markasıdır.

2014 yılından bu yana her yıl gelişerek devam eden Akar Rulman ve EZO iş birliği, Türkiye’de zaten uzmanlaşmış olduğumuz Minyatür Rulmanlar konusunda bizlere yeni bir perspektif kazandırmıştır. Müşteri istekleri doğrultusunda; fiyat, menşei, teslim süresi gibi birçok bakımdan alternatifli tedarik koşulları sağlayabilmek, müşteri memnuniyeti konusundaki iddiamızı daha da pekiştirmektedir.

EZO; kullanılan materyaller; tercih edilen ölçü birimi, kapaklı-kapaksız-keçeli tasarımlar, minyatür veya orta boyutlar gibi birçok konuda alternatifler sunmaktadır. Akar Rulman’ın tedarik ettiği EZO Minyatür Rulmanlar, 52100 krom rulman çeliği veya 440 paslanmaz çelikten üretilmektedir. Dış çap ölçüleri ise 2.5mm’den başlayıp, 30mm’e kadar ulaşmaktadır. Bu minyatür rulmanlar, flanşlı (dış bilezik) bir şekilde de tedarik edilebilmektedir. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra, açık, kapaklı ve keçeli gibi farklı seçeneklerlerle; kontaminasyon koşullarına uygun olarak da bu ürün grubu ve genel anlamda EZO ürünleri, Akar Rulman güvencesiyle tedarik edilmektedir.

Japon kültüründe önemli yerler tutan mühendislik tutkusu, iş ahlakı ve sürekli bir adım öteye ulaşma iştahı gibi unsurlar, tam olarak Akar Rulman’ın vizyonuyla örtüşmektedir. Dolayısıyla üst düzey kaliteye, uzun dayanıma, yüksek hassasiyet ve performansa verdiğimiz önem, çözüm ortağımız EZO tarafınca da çok net bir şekilde ortaya konulmaktadır. Load rating, ön yükleme, clearance, sürtünme kuvveti gibi birçok teknik konuda EZO; bizler ve dolayısıyla kıymetli kullanıcılarımız ile yalnızca ürün tedariki değil, uzmanlık ve “know-how” da paylaşmaktadır. 

EZO Minyatür Rulmanları (İç çap < 10mm) ve “extra” minyatür rulmanları (İç çap 0.6-2.5mm) birçok faaliyet alanında tercih edilmektedir. Dental-Medikal, Havacılık, Savunma Sanayi, Otomasyon, Gıda, Ambalaj, Tarım ve daha birçok mekanik – robotik uygulama, Akar Rulman farkıyla, ihtiyacı olan özgün çözümlere kavuşmaktadır.

Sorularınız için HEMEN İletişime geçin.

(0216) 527 44 34

Kataloglar

Ürünlerimizin, markalarımızın ve rulman çözümlerimizin detaylı kataloglarına katalog sayfamızdan erişebilirsiniz.