Service Areas
Slider

Our company is the main bearing supplier of companies operating in defence industry for about 12 years. In addition to the companies that own the

Ülkemizde son yıllarda Savunma Sanayi alanında meydana gelen gelişmelerin paralelinde Akar Rulman hizmet kalitesini arttırmak amacıyla 2018 yılında Ankara’da “Akar Savunma” İrtibat Ofisi’miz faaliyete geçmiştir. Savunma sanayi projelerinde özellikle prototip aşamasında söz konusu firmalar için proje desteği, eğitim ve danışmanlık alanlarında daha yakından ve hızlı destek vermek amacı ile sizleri Akar Savunma Ankara Ofisi’ne bekliyoruz.

İhtiyaç duyulması ve taleplerinize istinaden profesyonel teknik ekibimiz ile birlikte firmanızı ziyaret edebiliriz.

In the light of the acceleration of civil aviation sector in our country in recent years Akar Bearing signed a distributorship agreement with RBC-SARGENT                                                                                                                                                                    

      

The machining sector, which supports all industries and the need for precision class is increasing day by day, is a field supported by our company’s product range.

We are able to meet all your needs for OEM and MRO purchases with our high-speed precision flashlight with synthetic cage material such as Vespel®, Torlon, PEEK, PTFE and Meldin®, made of German origin GRW and GMN brand standard steel-ceramic-stainless steel-SV30 high-grade stainless steel, spindle bearings, Swiss-origin SCHAUBLIN precision tool holders and pliers, Japanese origin THK branded or precision ovaled ball screw, linear rail + car, ball screw bearing, telescopic rail, corrugated shaft + nut, cross roller bearings and other linear systems. We can design products from scratch according to your usage purpose or we can offer the most suitable products for your needs from our standard products.

Alman menşeili GRW ve GMN marka standart çelik-seramik-paslanmaz çelik-SV30 üst düzey paslanmaz çelik gibi materyallerden üretilen, Vespel®, Torlon, PEEK, PTFE ve Meldin® gibi sentetik kafes materyallerine sahip, ABEC1-ABEC9 tolerans aralığında, yüksek devirli hassas fener mili  rulmanlarımız, İsviçre menşeili  SCHAUBLIN marka hassas takım tutucu ve penslerimiz, Japon menşeili THK marka taşlanmış veya hassas ovalanmış vidalı mil, lineer ray+araba, vidalı mil yataklama elemanları ,teleskopik ray, oluklu mil+somun, çapraz masuralı rulmanlarımız ve diğer lineer sistemlerimiz ile OEM ve MRO alımlarınıza yönelik tüm ihtiyaçları karşılayabilmekteyiz. Kullanım maksadınıza göre sıfırdan ürün tasarlayabilir veya standart ürünlerimizden ihtiyacınıza en uygun ürünleri sunabiliriz.

The bearings used in marine facilities, port operations and shipyards with harsh environmental conditions must be of corrosion resistant and high

Ayrıca bu gibi zorlu ortam koşullarında çalışacak rulman konularında her türlü teknik destek, doğru ürün önerisi, yerinde muayene, firmamızdan alınabilecek hizmetler arasındadır.

We have a service concept that can meet all the sectoral requirements of food production and food production technologies which are of utmost

Distribütörü olduğumuz markalarımız ile gıda sektörüne uygun materyal, paslanmazlık, yağ, kaplama ve yüksek izolasyonlu kapak yapısı gibi birçok özelliği taşıyan özel rulmanları tedarik etmekteyiz.

Bu anlamda, gerekli hallerde bahsi geçen ürünlerimiz için gıda normlarına uygunluk sertifikası sunma yeteneğimiz de mevcuttur.

The most recognized Japanese and important German automotive manufacturers in the industry are direct users of our brand, THK.

Another similar product range is the maintenance-free spherical roller bearings, articulations and ball joints, which our RBC (USA) and UNIBAL (SWISS) brands are producing for heavy-duty vehicles, tractors and rally vehicles.These two brands are also preferred by serious automotive manufacturers worldwide. It has even been used in many Formula 1 vehicles for a very long time. Heavy load capacities and shock absorptive properties as well as maintenance-free features are the reasons why our brands are most preferred.In the field of truck and tractor production, connection bushes, pivot bearings for up and down motion cylinders, suspension roller bearings stand out.Another product of our sector is bearing bushings, bushings, washers and plates for ”PERMAGLIDE“ piston rods produced by “MS-Motor SERVICE” of the German “Rheinmetall” Group companies.These products are produced according to European Union norms and regulations and the body and coating materials are selected according to the emission rates.Due to the fact that they are not only maintenance-free or non-maintenance types due to their lightness and coating, they are also highly demanded in automotive and automotive sub-industries.Scissor working platforms, automotive lift systems, windshield wipers, drive gears, air valves, pedal systems, seat mechanisms, shock absorbers are the main application areas.Permaglide, the world’s leader in its field, is able to respond to all your demands with a quality & price balance basis.

Benzer diğer bir ürün gamımız ise, distribütörü olduğumuz RBC (USA) ve UNIBAL (SWISS) markalarımızın ağır tip kara araçları, traktörler ve de ralli araçları için üretmekte olduğu bakım gerektirmeyen küresel rulmanlar, mafsal ve rotillerdir.

Bu iki markamız da yine dünya çapında ciddi otomotiv üreticileri tarafından tercih edilmektedir. Hatta çok uzun süredir birçok Formula 1 aracında da kullanılmaktadır. Ağır yük kapasiteleri ve şok yükleri absorve etme özellikleri ve de bakım gerektirmemeleri bu markalarımızın en çok tercih edilme sebeplerindendir.

Kamyon ve çekici üretimi alanında da bağlantı burçları, aşağı yukarı hareketli silindirler için pivot rulmanlar, süspansiyon silindir rulmanları ile öne çıkmaktadır.

Sektörel bir diğer ürünümüz ise Alman “Rheinmetall” Grup şirketlerinden olan “MS-Motor SERVICE”  tarafından üretilmekte olan “PERMAGLIDE” marka  piston kolları için yatak kovanları, burçlar, pullar ve plakalardır.

Bu ürünlerimiz Avrupa Birliği norm ve mevzuatlarına göre üretilmekte olup içerdiği gövde ve kaplama materyalleri emisyon oranlarına uygun olarak seçilmektedir.

Otomotiv ve de otomotiv yan sanayilerinde gerek hafif olmaları gerekse kaplamaları sebebi ile bakım gerektiren/gerektirmeyen tiplerinin olması ve aynı zamanda da çok ekonomik ürünler olmaları sebebi ile ciddi anlamda talep görmektedir.

Makaslı çalışma platformları, otomotiv lift sistemleri, cam silecekleri, tahrik dişlileri, hava valfleri, pedal sistemleri, koltuk mekanizmaları, amortisörler başlıca kullanım alanlarıdır.

Konusunda dünya lideri pozisyonunda olan Permaglide markamız ile tüm taleplerinize, kalite & fiyat dengesi esası ile cevap verebilmekteyiz.

In the white goods sector, where linear systems and rotary bearing requirements are high, we have been among the most important bearing suppliers of

Özellikle sektör firmalarının üretim hatlarını oluşturan makinelerde globalde ortak ürün grubu haline gelmiş olan THK (JAPON) markamızdan ihtiyaç duyulan ürünler sektör firmaları için stoklarımızda yer almaktadır. Ayrıca sektör firmaların ihtiyaçlarını sürekli stoklarımızdan karşılamak üzere yıllık konsinye antlaşmalar yapılmakta, anlık talepler için de münferit ürün tedariği sağlanmaktadır.

For many years, we have been serving the textile industry, which is one of the leading sectors of our country, with our top segment products which are

Ayrıca yüksek adetlerde kullanımı söz konusu olan talepleriniz  için de eşdeğer kalitede ancak daha ekonomik alternatif ürünler önerebilmekteyiz.

Since the mid-80s, in the railway applications, Schaublin has developed sliding bearings with its global design and manufacturing expertise.

Schaublin, with its 130 years of experience, has emerged as a PERFORMANCE SOLUTION in the search for solutions that require high performance in vibrating environments, high levels of contamination and exposure to moisture.In this sense, our company has all the quality standards and documents (eg IRIS) with sectoral requirements, and it shares with its valuable end users with the most suitable conditions and technical support of Schaublin brand bearing and equipment of rail systems.

Titreşimli ortamlarda yüksek performans gerektirmesi, yüksek seviyelerde kirlenme ve neme maruz kalmasının çözüm arayışlarında Schaublin 130 yıllık tecrübesi ile bir PERFORMANS ÇÖZÜMÜ olarak karşımıza çıktı.

Bu anlamda şirketimiz, sektörel gereksinimleri olan tüm kalite standartlarına ve belgelerine (örn: IRIS) sahip olmakla beraber raylı sistemlerin Schaublin markası ile rulman ve ekipmanlarında en uygun şartları ve teknik desteği ile siz değerli son kullanıcıları ile paylaşmaktadır.

The automation sector gained momentum in the beginning of the 2000s in our country and a serious potential for the future was formed.

Bazen bir hayal , bazen de ciddi anlamdaki inovatif bir arge çalışması otomasyon alanının mimarı olmaktadır.

İşte tam bu yaratıcılık noktasında Akar Rulman olarak , tasarım aşamasından seri imalata kadarki tüm süreçlerde kendi faaliyet alanımızı ilgilendiren tüm ürün gereksinimlerinize cevap verebilmekteyiz.

Bu anlamda, distribütörü olduğumuz THK-RBC-UNIBAL-GRW marka ürünlerimiz ile , gerek OEM bazlı global referansları gerekse teknik bilgi birikimleri ile sektörel gereksinimlerin karşılanmasında her türlü desteği sağlamaktayız.

Çapraz masuralı rulmanlar, lineer rulmanlar, lineer kızak sistemleri, ince kesit rulmanlar, lineer çalıştırıcılar (actuator), lineer motorlar, lineer tablalar, hibrid rulmanlar, seramik rulmanlar, rotiller, bağlantı mafsalları, küresel rulmanlar, sonsuz miller ve bilyalı somunlar (vidalı miller), tek yönlü kilitli rulmanlar, teleskopik raylar bu sektöre yönelik ürünlerimizin başlıcalarıdır.

Machinery manufacturing industry is the main sector producing investment goods in industrial sectors and has gained importance since the beginning of

Metal işleme, cnc, ağaç işleme, metalurji, maden ve inşaat , medikal ve dental, gıda, tütün, tekstil, kağıt ve karton, teneke içecek, kaynak, boru büküm, tel çekme, ambalaj makina imalatları ana hizmet alanlarımızdır.

Akar Rulman olarak amacımız, ürün sunum yeteneklerimiz ile Kalite MaliyetOptimizasyonunda”  makina imalat sektörüne mümkün olan en yüksek desteği sağlayabilmektir.

“Mining” sector, which has an indispensable place in human and social life, has been one of the most important factors playing a role in achieving the

Sektör, gerek ekonomiye doğrudan yaptığı katkılar, gerekse ekonominin diğer alanlarına, özellikle imalat sektörüne sağladığı girdiler nedeniyle özel bir öneme sahiptir.

Rulman gereksinimi de madencilik sektörünün majör ihtiyaçlarındandır. Bu nedenle şirketimiz madencilik teknolojilerinin gereksinimleri doğrultusunda hizmetler sunmakta, ülkemizin ciddi madencilik kuruluşları için

direkt ve endirekt tedarikçi olarak çalışmalar yürütmektedir.

Sektörün zorlu çalışma koşulları ve de bu şartlara rağmen uzun ömür ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına en doğru seçenekleri oluşturmaktayız.

Yüksek toleranslı, yüksek vibrasyona dayanıklı kırıcı rulmanları, konveyör rulmanları,  elektrik izolasyonlu motor rulmanları, büyük çaplı ve ağır yüke dayanıklı metrik ve inch seri rulmanlar, sektörel olarak kullanılan iş makina rulmanları, özel ve ağır yüke dayanıklı  bakım gerektirmeyen burçlar, ekstra sıyırıcılı yüksek izolasyon sağlayan lineer kızaklar, sıvı ve hava soğutmalı rulman yatakları sektöre sunabildiğimiz ürünlerden bazılarıdır.

We have been supplying to “Dental” and “Medical” sectors with GRW brand sensitive miniature bearings of which we are the distributors.

Şirketimiz, “Dental” sektöründe en önemli unsur olan “Orijinal Rulman” tedariği konusunda, gerek resmî kurumlar, gerekse de özel sektör alanlarında kendini ispatlamış durumdayız.

“Medikal” sektöründe, ilaç ve medikal cihaz imalatlarında en çok tercih edilen tedarikçiler arasında yer almaktayız.

Ayrıca GRW markamız, Bien Air, W&H, Sirona, KAVO, NSK, SCHICK DENTAL, MK-dent, CHIRANA Medical, SINOL, BRAUN, WITTENSTEIN gibi global üretici firmaların da ana tedarikçilerindendir.

Bu anlamda sahip olunan know-how ve imalat yeterlilikleri ile tüm “Medikal ve Dental” taleplerinizi karşılayabilecek yeteneğe sahibiz.

As one of the strategic sectors, Iron and Steel Manufacturing Industry has a very important position for our country in terms of both quality and

Bu anlamda şirketimiz , ülkemizin önde gelen demir çelik firmaları ile sektöre birebir hitap eden ürünleri buluşturmuş olan aktif bir tedarikçi konumundadır.

Akar Rulman olarak ağır yük, yüksek ısı, özel ölçü, hammadde sertliği, muadil ürün ve özel yağ  gibi sektöre özel tüm talepleri en iyi şekilde algılama ve aynı

zamanda da en hızlı çözümleri alternatifli olarak sunabilmekteyiz. Ayrıca, yerinde tespit hizmeti ile verimliliği arttırıcı, müşteriye özel çözümlerimiz bulunmaktadır.

Bu sayede daima dinamik ve tercih edilen bir tedarikçi ayrıcalığına sahibiz.

The cement sector in Turkey has a turnover of approximately 4.5 billion euro and an important place in the national economy with exports of $ 1 billion.

The importance of the cement sector in our country is constantly increasing due to developing investments and additional housing needs.For this reason, we are operating in the light of our sectoral experiences as Akar Rulman in the process of selecting and evaluating suppliers, one of the critical decision components of the sector.We are trying to keep the bearings in our stocks which may be demanded by the sector but which are difficult to find in domestic and foreign markets when needed.In addition, we can make product offerings that will increase productivity in production and extend maintenance and replacement durations.Some of these products include high insulating bearings specific to the cement manufacturing environment, lubrication options required for longer running of these bearings, special coated bearing and linear systems, linear guideways with extra seal systems.

Ülkemizde çimento sektörünün önemi, gelişen yatırımlar ve ilave konut ihtiyacı nedeniyle sürekli artmaktadır.

Bu nedenle sektörün kritik karar bileşenlerinden biri olan tedarikçi seçme ve değerlendirme sürecinde Akar Rulman olarak sektörel tecrübelerimiz ışığında faaliyet göstermekteyiz.

Sektörün talebi olabilecek ancak ihtiyaç duyulduğu anlarda yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda bulunmasında güçlük çekilen rulmanları stoklarımızda tutmaya gayret etmekteyiz.

Ayrıca üretimde verimliliği arttıracak, bakım ve değişim sürelerini uzatabilecek ürün sunumları yapabilmekteyiz.

Çimento imalat ortamına özel , yüksek izolasyon sağlayan rulmanlar, bu rulmanların daha uzun çalışması için gerekli olan yağlama seçenekleri, özel kaplamalı rulman ve lineer sistemler, ekstra keçe sistemlerine sahip lineer kızaklar bu ürünlerden bazıları olarak sayılabilir.