Slide
Anasayfa » Markalar » TIMKEN

TIMKEN

1898 yılında Henry TIMKEN tarafından ilk konik makaralı rulmanın icadını takip eden 1899 yılında Ohio-USA’da kurulmuş ,endüstriyel faaliyetlerde verimlilik ve güvenilirlik esaslarına dayanan bir sürdürülebilirlik adına her geçen gün gelişen özel tasarım rulman ve endüstriyel hizmet portföyü sunabilen TIMKEN, Akar Rulman ile bu yeteneklerini daha geniş kitlelere ulaştırmak adına 2019 yılında başlatılmış olan bir işbirliği içerisindedir. Bu anlamda Akar Rulman , TIMKEN’ in bu muazzam hizmet portföyünden aldığı ilham ile ,TIMKEN markasını sunmakta olduğu mühendislik ve tedarik hizmetlerinin eksenine oturtmuştur.

Akar Rulman ve TIMKEN arasındaki bu çok örtüşen , üst kalite hizmet anlayışı adeta ortak bir paydaya dönüşmüş bu da ülkemiz değerli sanayii kuruluşlarınca sürekli artan bir ivme ile her gün daha fazla TIMKEN talebi ve kullanımını beraberinde getirmiştir.

Akar Rulman , TIMKEN’ in  tüm dünyaca kabul edilmiş ,farklı geometrilere sahip ,müşteriye özel proje bazlı rulmanların belirlenip, sunulmasını da faaliyet alanlarının başına koymuştur. Bu sayede bir çok kritik projenin hayata geçirilmesinde rol alarak , çözüm ortaklığı vizyonunu gerçekleştirmiştir.

TIMKEN rulman ve yanı sıra sürekli genişleyen bir güç aktarım ürün portföyünü de sunmaktadır. ROLLON, CONEDRIVE,GROENEVELD,PHILADELPHIA GEAR, CARLISLE,DIAMOND,LOVEJOY gibi sektörlerinde tanınmış bir çok markayı da bünyesine katmış bu sayede ; Lineer Sistemler, Yağlama Sistemleri, Tahrik Dişlileri , V Kayışları , Yağ Keçeleri, Zincir ve Kaplin gibi tüm güç aktarım ekipman gereksinimlerine tek elden karşılık verebilmeyi mümkün kılmıştır.

Akar Rulman’ın TIMKEN ürün gamında olup , ülkemizde avantajlı bir kullanım seçeneği yaratacağına inandığı diğer bir ürün grubu ise Yataklı Rulmalar’ dır. TIMKEN marka yataklı rulmanlar sayısız ürün opsiyonunun yanı sıra rakip markalara oranla ciddi fiyat ve teslim süresi avantajları ile sunulmaktadır. TIMKEN Yataklı Rulmanlarda kullanılan, geometri ve yuvarlanma yol yüzeyleri iyileştirilmiş oynak makaralı TIMKEN rulmanlar da yüksek performansları ile kritik rol oynamaktadır.Tabandan monte edilen inch ölçülü yatak üniteleri SAF ve SDAF tiplerinde 39,37 inch yani yaklaşık 1 metreye yakın mil çaplarına kadarki ihtiyaçları karşılayabilmektedir.

Akar Rulman , TIMKEN tarafından üretilen gerek standart  (metrik ve inch ölçülü) ve de gerekse Parçalı Yataklı ( Split) rulman ünitelerini maksimum yük kapasitelerine  ve hizmet ömrüne ihtiyaç duyulan ; Konveyör hatları, enerji ve maden tesisleri, kağıt fabrikaları ve hadde makineleri imalat ve de bakımı sektörlerine yoğun olarak önermektedir.

Eksenel yükler , yüksek hızlar ver ağır yükler için de TIMKEN , Akar Rulman ’a müşterileri nezdinde fark yaratan çözüm ve teklifler sunabilme imkanı vermektedir. Eksenel yüklerin yanı sıra radyal yükleri ve beraberindeki zorlu koşulları sorun olmaktan çıkarabilen, üstün Konik Makaralı TIMKEN marka rulmanlar da Akar Rulman tarafından sürekli yatırım yaptığı, artan seviyelerde stok tutmakta olduğu  ve de müşterilerinin anlık taleplerinde aynı gün süratle karşılık verebildiği ürünlerin başında gelmektedir.

TIMKEN’ in insan hayatına dokunan bir diğer ürün gamı ise gıda güvenliğini tam olarak sağlayabildiği paslanmaz ürün gruplarıdır.

Metrik ve inch  ölçülü olarak üretilmekte olan bu rulmanlar , paslanmaz çelik rulman ve yataklar , termoplastik yatak üniteleri gibi hijyen seviyesini en üst düzeyde tutabilen ürünlerdir. Çift dudaklı sızdırmazlık keçe yapıları , -20°C / 100°C arası sıcaklıklarda çalışabilmeye olanak sağlayan ve CAC tarafından ilan edilen uluslararası gıda kodeksine uygun yağ ve yağlama standartlarına sahip olan bu rulman ve yatak üniteleri de Akar Rulman olarak sunumunda büyük heyecan duyduğumuz özgün TIMKEN marka ürünler arasındadır.

Akar Rulman ve TIMKEN hizmet anlayışının tam anlamı ile örtüştüğü müşteri odaklı ve uzun vadeli hizmet skalasının sunmakta olduğu diğer bir ayrıcalık ise, rulman ve güç aktarım ünitelerinin en verimli şekilde sunum ve tedariğinin yanı sıra, gerek son kullanıcılara, gerekse profesyonel bakım birimlerine de dokunulmasıdır. Gerek yüz yüze  veya gerekse çevirimiçi olarak aplikasyon bazında ihtiyaç duyulan rulmanların doğru seçimi, montajı ve de bakımı ile ilgili eğitim faaliyetleri, TIMKEN ve Akar Rulman açısından son derece önemlidir. Zira sadece stokta ürün bulundurmak ve talep zamanlarında uygun fiyat vererek fiziki bir satış gerçekleştirmek, özel hizmet ve çözüm ortaklığı vizyonumuz  ile kıyaslandığında çok sığı bir faaliyet olarak kalacaktır. Bir son kullanıcı veya bakımcıya gerçekten ihtiyaç duyulan ürünü belirlemekte destek sağlayabilmek, TIMKEN tarafından ortaya konan yeni ürünlerin avantajlarını aktararak iyileştirmeler yapabilmek , bu  iyileştirmeler sayesinde bakım  ve duruş maliyetlerinde düşüş sağlamak  gibi gerçek ve ölçülebilir faydaları oluşturabilmek , müşterilerimize ve de dolayısı ile ülkemize katkı sağlamak anlamına gelmektedir. Doğru rulman tercihi , gerekli bakımların zamanında yapılabilmesi gibi kriterlerde ülkemiz bir çok gelişmiş ülkeye kıyas ile maalesef hakkettiği yerde değildir. Bu konumu bir kader olmaktan çıkarıp , ülkemiz ekonomisine olumlu bir katkı sağlamak ise TIMKEN-Akar Rulman işbirliği ile verilecek eğitim destekleri ile mümkün olabilecektir.

Sorularınız için HEMEN İletişime geçin.

(0216) 527 44 34

Kataloglar

Ürünlerimizin, markalarımızın ve rulman çözümlerimizin detaylı kataloglarına katalog sayfamızdan erişebilirsiniz.